Pisarka Monika Sawicka gościła w Zdunach i Baszkowie, sale pękały w szwach.

We wtorek, 14 marca w Bibliotece Publicznej w Zdunach oraz jej filii w Baszkowie odbyły się spotkania z Moniką Sawicką. Spotkania były skierowane do trzech grup wiekowych: do dzieci, do młodzieży oraz do osób dorosłych. Autorka ma na swoim koncie takie powieści, jak: “Kruchość porcelany”, “Dobrze, że jesteś”, “Za rok o tej porze”, “Serwantka”, “Mimo wszystko”, “Demi-sec”, “Kolejność uczuć”, “Siedem kolorów tęczy”, “Przed oczami”, “O Kajtku szczęściarzu”, “M do kwadratu”, “Gra wstępna” oraz “Szeptem”. W Zdunach zagościły dzieci z Niepublicznego Przedszkola i Publicznego Przedszkola. Autorka przybliżyła im losy bohatera jednej z książek, czyli Kajtka. Z kolei w filii baszkowskiej odbyły się warsztaty dla młodzieży, których mottem były słowa Walta Disneya: „Jeżeli potrafisz o czymś marzyć, potrafisz także tego dokonać”.

Zadaniem młodzieży było napisanie własnych prac, z których pisarka wyłoniła zwycięzce i nagrodziła go swoimi książkami

Owocne było również wieczorne spotkanie w Zdunach z dorosłymi mieszkańcami miasta, na którym frekwencja dopisała, bowiem autorka jest znana z „literatury kobiecej”. Kładzie ona w nich nacisk przede wszystkim na problemy społeczne.

Po inspirujących spotkaniach goście chętnie kupowali pozycje autorki i długo wyczekiwali na autografy.


+++


Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!