Podczas rozgrywanego w Nowinach k. Kielc Pucharu Polski Kadetów i Młodzików młodzi sumocy z gminy Kobylin, na co dzień trenujący w UKS Samson, zajęli III miejsce zdobywając 4 złote medale, 3 srebrne i 9 brązowych. Ekipa kobylińskich kadetów i młodzików liczyła 30 zawodników.

W Pucharze Polski Kadetów i Młodzików w Kielcach wzięło udział ponad 300 zawodników z całej Polski. Ekipa młodych sumoków z Kobylina liczyła 30 osób, śmiało więc można powiedzieć, że była to jedna z najsilniejszych reprezentacji na zawodach. Nic w tym zresztą dziwnego, skoro powszechnie wiadomo, że Ziemia Krotoszyńska stanowi kolebkę i rdzeń polskiego sumo.
Zawody rozgrywano w hali sportowej Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Nowinach k. Kielc. Wielogodzinne zmagania obserwowała licznie zgromadzona publiczność.
Wyniki osiągnięte przez młodych sumoków z Kobylina są imponujące: 4 złote medale, 3 medale srebrne i 9 medali brązowych.

Złote medale zdobyli:
  • Aleksandra Haremza, Oliwia Kuś, Wirginia Roszek, Paweł Sikora


Srebrne medale zdobyli:
  • Aleksandra Haremza, Jakub Kaźmierczak, Oliwia Kuś


Medale brązowe:
  • Zuzanna Gałka, Agata Jarka, Mikołaj Kandzierski, Jakub Kaźmierczak, Dominika Miterska, Mateusz Pieszak, Zofia Pioch, Mateusz Szafraniak, Nikola Śliwowska


Już wcześnie Uczniowski Klub Sportowy Samson w Kobylinie odnosił spektakularne sukcesy, również na naszym krotoszyńskim podwórku.

ZOBACZ TAKŻE: JAK WYPADALI ZAWODNICY SAMSONA W 2017 ROKU

Medalistom z Kobylina serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na arenach sportowych.

+++
Czytaj także

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!