Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Mieszkańcy domagają się sygnalizacji świetlnej na ul. Koźmińskiej

Wiesław Zdobylak
Wiesław Zdobylak
Radna Maria Właśniak na ostatniej sesji Rady Miejskiej w dniu 28 września po raz kolejny w swojej karierze samorządowej zgłosiła postulat ustanowienia u zbiegu ulic Koźmińskiej, 23 Stycznia i Kilińskiego sygnalizacji świetlnej. Jak poinformowała koleżanki i kolegów z Rady Miejskiej z prośbą o interwencję zgłosiły się do niej Rada Osiedla nr 8, Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 8 oraz dyrekcja tej placówki oświatowej. Wszyscy zainteresowani stwierdzili, że sprawa jest pilna, nie cierpiąca zwłoki, a to przede wszystkim z tego powodu, że po reorganizacji szkół w ramach reformy oświatowej znacznie nasilił się ruch dzieci i młodzieży na przejściu dla pieszych przy ruchliwej ul. Koźmińskiej, jak również stale rośnie liczba rodziców, którzy podwożą swoje dzieci do szkoły własnymi samochodami.

– W imieniu swoim oraz wszystkich zainteresowanych stron zwracam się do pana burmistrza z prośbą o wykonanie przebudowy przejścia dla pieszych przy ul. Koźmińskiej, 23 Stycznia i Kilińskiego, poprzez zamontowanie w tym miejscu sygnalizacji świetlnej. Przypominam, że Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wyraziła już zgodę na postawienie tam sygnalizacji świetlnej, dlatego gmina może rozpatrzyć nawet pomysł wsparcia finansowego dla tego przedsięwzięcia. Mam tutaj ze sobą pismo ze Szkoły Podstawowej nr 8, w którym czytamy m.in.: „Obawiamy się o życie i zdrowie naszych podopiecznych. Z prośbą o ustanowienie sygnalizacji świetlnej w tym miejscu zwracamy się do władz od wielu lat. Przypominamy, że w godzinach od 7:30 do 15:30 dzieci przeprowadza przez przejście dla pieszych wyznaczony pracownik naszej szkoły. W ostatnim czasie przejście jest niebezpieczne, nawet gdy z dziećmi jest pani stopnik. W naszej szkole uczy się 800 uczniów, a niektóre zajęcia kończą się o godzinie 16:00. Musimy zadbać o bezpieczną drogę dziec i młodzieży do szkoły. Rada Rodziców przy
naszej szkole też jest zaangażowana w działania zmierzające do podniesienia bezpieczeństwa uczniów”. To jest bardzo poważny apel i myślę, że czas już najwyższy, by nasza gmina coś z tym palącym problemem zrobiła – zaapelowała do burmistrza radna Maria Właśniak, która jako pierwsza zabrała głos w punkcie obrad pn. „Wnioski merytoryczne i zapytania radnych” poprzedzającym dyskusje i blok głosowań.
Burmistrz Franciszek Marszałek bardzo życzliwie odniósł się do prośby i propozycji radnej Marii Właśniak. Zwrócił wszystkim uwagę na to, co przed jego wystąpieniem mówił starosta krotoszyński Stanisław Szczotka, który poinformował, że dyrektor Marek Napierała z poznańskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowej i Autostrad zapewnił go podczas niedawnej rozmowy, że po realizacji zaplanowanej już modernizacji rond, skrzyżowań i oświetlenia dróg krajowych nr 15 i nr 36 w obrębie miasta „wszystko będzie wyglądać jak cukiereczek”.
– Mogę radną Właśniak zapewnić, że podejmiemy wspólne działania z Generalną Dyrekcją, jak również zgłosimy chęć partycypacji gminy w realizacji tego projektu. To jest newralgiczny ciąg komunikacyjny i trzeba zrobić wszystko, by było tam bezpieczniej – zapewnił radną burmistrz gminy Krotoszyn.

+++

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Obwodnica Metropolii Trójmiejskiej. Budowa w Żukowie (kwiecień 2024)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na krotoszyn.naszemiasto.pl Nasze Miasto