Międzynarodowy turniej zapaśniczy w Bielawie 2018 udany dla UKS Olimpijczyka Sulmierzyce

Marcin Szyndrowski
Arch. R. Patalas
W dniach 16-17 lutego odbył się prestiżowy i międzynarodowy turniej zapaśniczy o Puchar Miasta Bielawa w grupie juniora, kadeta, młodzika oraz dzieci.

W zawodach uczestniczyło 20 klubów oraz 250 zawodników z kraju i zagranicy. Dwa kluby zagraniczne potwierdziły przyjazd na zawody z Brna oraz Ostrawy. W punktacji drużynowej zwyciężyli gospodarze Iron Bulls Bielawa. Drugie miejsce zajął klub WKS Śląsk Milicz, a trzecie miejsce klub Agros Żary.
Na tych zawodach wystartował również aktywny klub Oli-mpijczyka Sulmierzyce, który sklasyfikowany został na dziewiątym miejscu z czteroma medalami. Kolejno na matach wystartowali: Julianna Adam-ska, Przemysław Wizner, Igor Orlikowski, Dominika Grobelna oraz Szymon Gibasiewicz.
Wszyscy pokazali, że czas spędzony na treningach z trenerem Rafałem Patalasem nie idzie na marne, a czwórka stanęła na podium. Julianna zdobyła złoty medal. Przemysław Wizner zdobył srebro, a Igor Orlikowski i Dominika Grobel-na wywalczyli medale brązo-we.
Gratulujemy oczywiście sukcesów i trzymamy kciuki za kolejne udane starty tych młodych fighterów.

źródło: gloswielkopolski.pl/x-news.pl.