Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Megatargi edukacyjne w krotoszyńskiej hali sportowo-widowiskowej przyciągnęły tłumy młodzieży [ZDJĘCIA]

Marcin Szyndrowski
W środę, 14 marca na hali sportowo-widowiskowej w Krotoszynie odbywały się targi edukacyjne dla gimnazjalistów. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie i dokonać wyboru jednej z naszych powiatowych szkół. Oferta była bardzo bogata.

GDZIE SIĘ UCZYĆ?

W I Liceum Ogólnokształcącym w Krotoszynie przewidziano na kolejny rok edukacyjny 2018/19 sześć kierunków kształcenia: I A – matematyka, informatyka, fizyka; I B1 – matematyka, biologia, język niemiecki/język angielski; I B2 – matematyka, geografia, język niemiecki/język angielski; IC1 – język polski, geografia, język niemiecki/język angielski; IC2 – język polski, historia, język niemiecki/język angielski oraz ID – biologia, chemia, język niemiecki/język angielski.

W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich absolwenci gimnazjów będą mogli skorzystać z takich kierunków, jak: technik analityk, technik budownictwa, technik fotografii i multimediów, technik logistyk, czy technik weterynarii.

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Karola Fryderyka Libelta w Krotoszynie oferuje takie kierunki jak:technik informatyk, technik organizacji reklamy, technik ekonomista, technik żywienia i usług gastronomicznych, technik hotelarstwa, technik handlowiec oraz technik technologii żywności w technikum oraz wędliniarz w Branżowej Szkole I st-pnia.

Z kolei w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Jana Pawła II w Krotoszynie uczniowie mogą skorzystać z takich kierunków, jak kelner z innowacją: działalność recepcji, technik elektryk, technik mechanik oraz technik usług fryzjerskich z innowacją kosmetologiczną: wizaż i stylizacja paznokci w technikum, a w Branżowej Szkole I stopnia z takich kierunków, jak: operator obrabiarek skrawających, operator maszyn i urządzeń odlewniczych, mechanik pojazdów samochodowych, kierowca mechanik, fryzjer, kucharz, sprzedawca i klasy wielozawodowe.

W Zespole Szkół Specjalnych im. Marii Grzegorzewskiej w Krotoszynie uruchomiony będzie oddział cukiernika.
Warto dodać, że skład, jak i oprawę graficzną vademe-cum zapewnili uczniowie ZSP im. Józefa Marcińca w Koźmi-nie Wielkopolskim, kształcący się w zawodzie technik grafiki i poligrafii cyfrowej: Jakub Za-dworny, Kacper Włoszczyński i Mikołaj Kaj pod opieką Grzegorza Pierzchały.

Vademecum Edukacyjne możecie Państwo zobaczyć na stronie Starostwa Powiatowego, gdzie na bieżąco pojawiają się również informacje z zakresu powiatowej oświaty. Zapraszamy również na dni otwarte szkół ponadgimnazjalnych. Kolejno odbędą się one: ILO Krotoszyn – 21 kwietnia, godz. 10:00; ZSP 1 Krotoszyn – 14 kwietnia, godz. 10:00; ZSP 2 Krotoszyn – 7 kwietnia, godz. 10:00; ZSP 3 Krotoszyn – 21 kwietnia, godz. 10:00; ZSS Krotoszyn – 13 marca, godz. 10:00; a ponadto do naszych pozostałych szkół: SOSW w Konarzewie – 5 czerwca, godz. 10:00; SOSW w Borzęciczkach – 27 kwietnia, godz. 11:00; a ZSP w Zdunach – Kiliniada, 5 kwietnia, godz. 10:00 .

W ofercie bardzo ciekawa jest propozycja Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Józefa Marcińca w Koźminie Wielkopolskim. Szkoła składa się zarówno z liceum, jak i technikum, czy zawodówki. W przyszłości będą tam pierwsze klasy licealne o profilach: biologiczno - chemicznym oraz historyczno – geograficzno – matematycznym, z innowacją bezpieczeństwo narodowe. W technikum uczniowie gimnazjów będą mogli skorzystać z profili: technik ekonomista, technik spedytor, technik grafiki i poligrafii cyfrowej, technik architektury krajobrazu, czy technik rolnik.

Z kolei w Branżowej Szkole I stopnia nauka odbywać będzie się w klasach wielozawodowych.
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Kilińskiego w Zdunach ma do zaoferowania również ciekawą propozycję. W technikum przyszli absolwenci gimnazjów będą mogli skorzystać z kierunków, takich jak: technik turystki wiejskiej, technik logistyk, technik informatyk, technik żywienia i usług gastronomicznych, czy technik usług fryzjerskich. Z kolei w Szkole Branżowej I stopnia uczniowie będą mogli skorzystać z takich kierunków jak: mechanik pojazdów samochodowych, magazynier – logistyk, blacharz samochodowy, monter instalacji budowlanych, murarz, tynkarz, kucharz, cukiernik, fryzjer, elektromechanik, cukiernik, elektryk, introligator, piekarz, tapicer, ślusarz, rzeźnik – wędliniarz, czy z wielu innych kierunków dostępnych w klasach wielozawodowych.
Natomiast w Branżowej Szkole I stopnia, uczniowie będą mogli pobierać naukę w dowolnie przez siebie wybranym zawodzie, zgodnie z klasyfikacją zawodów Ministra Edukacji Narodowej.

Warto wspomnieć również, że w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Koźminie Wielkopolskim, że od nowego roku szkolnego odbywać się tam będzie nauka w klasach: VII i VIII szkół podstawowych oraz IIIkl. wygasającego gimnazjum. Z kolei w Branżowej Szkole I stopnia uczniowie mogą uczyć się w zawodzie technik stolarz. Placówka ma charakter resocjalizacyjno - wychowawczą dla niedostosowanej społecznie i zdemoralizowanej młodzieży męskiej w wieku od 15 do 18 roku życia. I tam jest równie aktywnie jak w innych szkołach powiatu.

Źródło: US CBS

center>

od 7 lat
Wideo

Jakie są wczesne objawy boreliozy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na krotoszyn.naszemiasto.pl Nasze Miasto