Dzisiaj o godzinie 20 nastąpi uroczyste otwarcie wioślarskich mistrzostw świata seniorów. Gwiazdą wieczoru otwarcia będzie holenderski DJ muzyki klubowej Armin van Buuren. W niedzielę od godziny 9.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Dzisiaj o godzinie 20 nastąpi uroczyste otwarcie wioślarskich mistrzostw świata seniorów. Gwiazdą wieczoru otwarcia będzie holenderski DJ muzyki klubowej Armin van Buuren. W niedzielę od godziny 9.30 pierwsze wyścigi eliminacyjne.

Wioślarskie mistrzostwa świata w Polsce i Poznaniu, odbywają się po raz pierwszy w historii tej dyscypliny. – Naprawdę wspaniale jest być w Poznaniu, który od wielu lat tak dobrze organizuje imprezy wioślarskie – mówił o stolicy Wielkopolski Matt Smith, dyrektor wykonawczy Międzynarodowej Federacji Wioślarskiej (FISA). Nad Jeziorem Maltańskim wszystko dopięte jest już na ostatni guzik. Bardzo ważne też, że w nadchodzącym tygodniu zapowiada się bardzo dobra aura.

W poznańskim czempionacie wystąpi prawie 1100 zawodniczek i zawodników, łącznie z niepełnosprawnymi, którzy także będą walczyli o medale. Przy obsłudze imprezy pracuje ponad 600 osób. Do Poznania ma przyjechać prawie trzy tysiące kibiców z: Niemiec, USA, Wielkiej Brytanii i Francji.

Spośród trzynastu polskich osad, jakie wystartują wśród seniorów, kilka na pewno ma medalowe szanse. Na pierwszym miejscu należy oczywiście wymienić czwórkę podwójną w składzie: Adam Korol, Marek Kolbowicz, Michał Jeliński i Konrad Wasielewski. Opiekun mistrzów olimpijskich z Pekinu i trzykrotnych mistrzów świata Aleksander Wojciechowski uważa, że jego podopieczni potwierdzą swoją dominację w tej konkurencji.

Więcej w dzisiejszym wydaniu Polska Głos Wielkopolski, lub www.prasa24.pl

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!