Łukasz i Sebastian Kaczmarkowie MIstrzami Europy w Siatkówce Plażowej

LMR
Łukasz i Sebastian Kaczmarkowie z Mistrzostw Europy przywieźli złote medale
Kolejny sukces Łukasza i Sebastiana Kaczmarków - podoopieczni UKS Polon Krotoszyn przywieźli z Litwy tytuł Mistrzów Europy w Siatkówce Plażowej do lat 18. Impreza odbywała się od 11 do 14 sierpnia.

Już pierwszego dnia mistrzostw Łukasz i Sebastian wygrali z parą z Austrii i Izraela po 2-0. W ostatnim meczu grupowym wygrali również 2-0 z zawodnikami z Hiszpanii.

W kolejnych dwóch rundach zwyciężyli najpierw z drużyną Czech, a potem z Austriakami także 2-0. W ćwierćfinale spotkali się ze swoimi rówieśnikami z Polski. Po trudnym pojedynku wygraliz parą Bryl-Malec 2-1 (21-11, 19-21, 20-18) i awansowali do półfinału.

Ostatniego dnia grali z Niemcami. Pierwszego seta co prawda przegrali do 18, ale w kolejnym nie dali już szans rywalom i wygrali do 13. O tym, kto wejdzie do finału decydował tie-break. Tu zawodnicy z Krotoszyna wygrali 15-5.

W finale Łukasz i Sebastian spotkali się z parą z Rosji - Kirienko-Uraikin. Pierwszy set wygrali do 14. Drugi set był bardziej wyrównany, ale Polacy nie oddali wypracowanej wcześniej przewagi i wygrali w stosunku 21-18, zdobywając tym samym tytuł Mistrzów Europy do lat 18.