W środę, 7 marca w auli I Liceum Ogólnokształcącego im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie odbyło się rozdanie nagród Krotoszyńskie Dęby. Nagroda przyznawana jest za szczególne zasługi na rzecz rozwoju i promocji powiatu w kategoriach: nauka, kultura, działalność gospodarcza, działalność społeczna, sport i oświata.

Nagroda przyznawana jest za szczególne zasługi na rzecz rozwoju i promocji Powiatu Krotoszyńskiego w pięciu kategoriach: nauka, kultura; działalność gospodarcza; działalność społeczna; sport oraz oświata.

Ze zgłoszonych trzech nominowanych było do kolejnego etapu, a z nich wybierana była jedna osoba otrzymywała Krotoszyński Dąb. Z kolei werdykt odczytywał ubiegłoroczny laureat.

W kategorii nauka,kultura nominowani zostali: Ewa Bukowska, Chór Cecylia z Sulmierzyc i Teatr Seniora w Koźminie Wielkopolskim. Werdykt odczytał Piotr Mikołajczyk, a Krotoszyński Dąb otrzymało sulmierzyckie Koło Śpiewacze „Cecylia”.

W kategorii działalność gospodarcza nominowali zostali: Zakład Aktywności Zawodowej w Koźminie Wielkopolskim, firma ZUPH Mech-Masz - Zdzisław Śnieciński oraz firma Optymar - Zakład optyczny Błażejewscy. Werdykt odczytał Dariusz Fabianowski, a Krotoszyński Dąb otrzymał Zakład Aktywności Zawodowej w Koźminie Wielkopolskim.

W kategorii działalność społeczna nominowani zostali: Maciej R. Hoffmann, Towarzystwo Przyjaźni Krotoszyn-Mejszagoła oraz Bank Spółdzielczy w Krotoszynie. Werdykt odczytała Monika Kwiatkowska, a Krotoszyński Dąb powędrował w tym roku do Macieja R. Hoffmanna.

W kategorii sport nominowani byli: Sekcja Biegów Długodystansowych Klubu Sportowego „Krotosz”, Uczniowski Klub Sportowy „Shodan” Zduny oraz Dawid Kujawski – LAB Krotoszyn. Werdykt odczytał tym razem Artur Paterek, a Krotoszyński Dąb otrzymała Sekcja Biegów Długodystansowych KS „Krotosz”.

W kategorii oświata nominację otrzymali: Krotoszyńska Izba Rzemieślnicza, Mariola Ilnicka oraz Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. ks. Jana Twardowskiego w Koźminie Wielkopolskim. Werdykt odczytał Grzegorz Pierzchała, a Krotoszyński Dąb został w tym roku przyznany SOSW w Konarzewie.

Później odbyły się występy dzieci i młodzieży ze Szkoły Podstawowej nr 8 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Krotoszynie oraz dawnego Gimnazjum nr 4 im. Henryka Sienkiewicza w Krotoszynie.

Smaczną oprawę gastronomiczną imprezy przygotowali na kierunkach gastronomicznych (kucharz i kelner) Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Jana Pawła II w Krotoszynie.

-Stoję dzisiaj przed państwem dzisiaj jako przewodniczący kapituły, która zdecydowała się przyznać nagrody Krotoszyński Dąb za rok 2017. Dzisiejsze spotkanie jest szczególne, gdyż to właśnie w ten sposób inaugurujemy obchody 20-lecia działalności samorządu powiatu krotoszyńskiego i myślę, że dobrze się stało, iż taki zacny jubileusz rozpoczynamy uhonorowaniem osób, które swoją postawą odcisnęły pozytywne piętno na wizerunku i rozwoju pięknej ziemi krotoszyńskiej. Każdego roku mamy, jako kapituła, do czynienia z zalewem kandydatów i każdego roku borykamy się z problemami, komu przyznać głos. To trudne, ale i zarazem wspaniałe, że jest tak wielu ludzi i tak wiele organizacji oraz inicjatyw, które zasługują na wyróżnienie i są prawdziwą chlubą powiatu – mówił podczas spotkania starosta krotoszyński Stanisław Szczotka.źródło: telemagazyn.pl/x-news.pl.

Z regionu

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!