Sklep jest kontrolowany aktualnie przez krotoszyński sapnepid Sklep jest kontrolowany aktualnie przez krotoszyński sapnepid

(© Arch. ŻK)

Mieszkańcy miasta bardzo chętnie robią zakupy w Kauflandzie. Dla wielu to spory szok

Kobiety, które chcą pozostać anonimowymi (dane do wiadomości redakcji) mają już dość warunków, jakie od dłuższego czasu panują w krotoszyńskim Kauflandzie. Jedna z nich już w sklepie nie pracuje, druga ma zamiar dopiero z pracy odejść.

Towar sprzedawany po terminie
Jednym z poważniejszych zarzutów, jakie stawiają nasze rozmówczynie jest sprzedawanie towaru, którego termin przydatności już dawno minął. Według pań – mięso i nabiał – w większości ponownie trafiają do sprzedaży bo tak każe im dyrektorka regionalna (imię i nazwisko do wiadomości redakcji). Na dowód swoich słów udostępniają nam zdjęcia produktów, których data spożycia upłynęła, a znalazły się w dalszej sprzedaży. Są to różne gatunki popularnych wędlin, mięsa i serów. – Firma mówi, że najważniejszy jest dla niej klient i stawiają na jego zadowolenie. Podkreślają, że świeżość produktów jest dla niej najważniejsza. Tymczasem rzeczywistość jest zupełnie inna – mówią nasze rozmówczynie.

Dyrektorka nie ma sobie nic do zarzucenia
Udaje nam się skontaktować z dyrektorką regionalną, która o całej sytuacji mówi, że jest to nic innego jak prywatna zemsta byłych pracowników, a samej sobie nie ma nic do zarzucenia. – Proszę kontaktować się w tej sprawie z rzecznikiem prasowym naszej firmy – mówi dyrektorka regionalna.

Kontrola sanepidu i nałożony mandat
Nasze rozmówczynie złożyły oficjalną skargę w Powiatowej Stacji Sanitarno-Eidemiologicznej w Krotoszynie. Pracownicy PSSE w dniu 7 maja przeprowadzili kontrolę w Kauflandzie właśnie pod kątem sprzedawanej tam przeterminowanej żywności. – Wykazała ona spore ilości żywności po terminie. Chodzi głównie o wyroby wędlinarskie. O dokładnej ilości nie będziemy mówić bowiem jesteśmy przed kolejny-mi kontrolami w tym miejscu. Na osobę odpowiedzialną już teraz nałożony został mandat karny – informuje Natalia Snadna, kierownik nadzoru i rzecznik prasowy PSSE w Krotoszynie.

Co na to rzecznik Kauflandu?
O tym i innych zarzutach przeczytasz w aktualnym numerze Życia Krotoszyna z 15 maja br.

Jeździecki Puchar Gniezna 2018

źródło: gloswielkopolski.pl/x-news.pl.

center>

Z regionu