W budowanej obecnie części znajdą się nowe sale interny i chirurgii W budowanej obecnie części znajdą się nowe sale interny i chirurgii

W budowanej obecnie części znajdą się nowe sale interny i chirurgii. (© Małgorzata Krupa)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Trwa rozbudowa krotoszyńskiego szpitala. To konieczność, by sprostać unijnym normom i wymaganiom pacjentów. Już we wrześniu tego roku do użytku oddana ma być nowo budowana część szpitala przy ul. Mickiewicza w Krotoszynie. Wkrótce rozpoczną się też prace związane z budową szpitalnego oddziału ratunkowego. Będą spore utrudnienia - efekt końcowy ma być jednak na miarę XXI wieku.

- Trwa obecnie rozbudowa dwóch oddziałów: wewnętrznego na parterze i chirurgicznego na piętrze - mówi Paweł Jakubek, dyrektor Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Krotoszynie. - Obydwa oddziały wzbogacą się o te łóżka, których pozbyliśmy się podczas poprzedniego remontu generalnego szpitala. Tym razem jednak będą to stanowiska opieki intensywnej, ze specjalistycznym uzbrojeniem łóżek.
Dodatkowo znajdzie się tam sporo pomieszczeń usprawniających codzienną pracę: magazynki farmaceutyczne, rozdzielnia elektryczna, sanitariaty i dyżurki pielęgniarskie.

Niedawno w obręb przyszpitalnego terenu włączony został zieleniec przy ul. Konstytucji 3 Maja. Postawiony nagle płot zaskoczył część mieszkańców tej ulicy.

- Teren ten jest nam niezbędny, by rozpocząć kolejną dużą inwestycję: rozbudowę SOR-u - mówi dyrektor. - Podpisaliśmy właśnie umowę na unijne dofinansowanie, co otwarło nam drogę do rozpoczęcia procedury przetargowej. W miejscu obecnego wejścia stanie zupełnie nowa część, na parterze będzie nowy oddział ratunkowy, na piętrze w przyszłości będzie nowoczesna sala operacyjna i centralna sterylizatornia. Od strony ulicy Konstytucji powstaną parkingi i główny wyjazd. Ten od Mickiewicza będzie tylko awaryjnym. Na czas prac budowlanych wyłączone zostanie obecne wejście, trzeba będzie korzystać ze starego wejścia od strony dziedzińca oraz z tego przy barze. Najgorszy dla pacjentów i personelu będzie etap końcowy, gdy trzeba będzie połączyć obydwa budynki.

Co sądzisz na temat rozbudowy szpitala?

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!