(© Archiwum)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Temat stanu technicznego i estetycznego tej antywizytówki Krotoszyna pojawia się po raz kolejny. Miasto ma zamiar przejąć teren dworca PKS wraz z zabudowaniami, okazuje się jednak, że to wcale nie taka prosta sprawa.

- Otrzymaliśmy informację, że ma przełomie lutego i marca spółka będzie sprzedawać mienie, w tym dworzec w Krotoszynie - mówi burmistrz Julian Jokś. - Nie sądzę więc, by oddano nam go za darmo, w grę może wchodzić tylko sprzedać.

Zamiarem włodarzy Krotoszyna było bowiem nieodpłatne przejęcie nieruchomości. Teraz trzeba zmienić zamiary. Teren dworca chce kupić krotoszyński przedsiębiorca Dariusz Rozum, który planuje tam budowę przedszkola.

- Podejmiemy próbę odkupienia dworca, choć oczywiście ponownie zwrócimy się o nieodpłatne przekazanie - podkreśla Jokś. - Pamiętajmy, że tam ma możliwości innego zagospodarowani tego terenu, a funkcja ta może być interesująca tylko dla nas.

Zdaniem burmistrza teren obecnego dworca autobusowego mógłby stać się idealną bazą dla Miejskiego Zakładu Komunikacji . Żeby jednak taka przeprowadzka z ulicy Kobierskiej (obecnej siedziby MZK) była możliwa, konieczne byłyby spore nakłady inwestycyjne.

Jak bowiem twierdzi prezes krotoszyńskiej spółki , Wiesław Gałęski, trzeba by zburzyć wszystkie obecne budynki i postawić nowe, murowane. Potrzebny byłby nie tylko biurowiec, ale i warsztat, bo wszelkie naprawy taboru firma ta wykonuje we własnym zakresie. Nowa siedziba byłaby jednakże korzystna ze względu na lokalizację, bowiem niemalże wszystkie linie zaczynają swoje kursy właśnie przy dworcu.

Stan dworca autobusowego jest katastrofalny. PKS nie ma pieniędzy na modernizację, oddanie nieruchomości gminie było-by korzyścią dla wszystkich.

Krotoszyn.naszemiasto.pl na Facebooku. Zebraliśmy całe miasto w jednym miejscu - dołącz do naszej społeczności!


Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

adam (gość)

kiedys dawno temu w miejscu dworca pks byl stadion w kolo stadionu rosly krzaki morwy w poblizu byl stawek. obecnie zostal zniszczony dworzec wraz z zabudowaniami i nieciekawy dworzec pkp niestety to wszystko znajduje sie blisko centrum miasta i moim skromnym zdaniem bardzo to szpeci miasto chyba ze wladze miasta sa krotkowidzami i tego nie widza z okna gabinetu kiedys bylo to serce krotoszyna gdzie spotykalo sie naprawde wielu mieszkancow z pobliskich miejscowosci pozostala pustka i ciuchcia waskotorowa jako zabytek i chociaz mieszkam od dlugich lat w poznaniu to przy kazdej wizycie w krotoszynie widze te smutne i szare miejsca no ale w przyrodzie wszystko sie starzeje rownierz ja