Sławomira Kalak

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Już w sobotę Szkoła Podstawowa nr 1 w Krotoszynie obchodzić będzie swój jubileusz. O organizowanym z tej okazji zjeździe wychowanków, absolwentów i nauczycieli mówi dyrektor szkoły Sławomira Kalak.

Ze Sławomirą Kalak, szefową komitetu organizacyjnego obchodów jubileuszu SP 1 w Krotoszynie, rozmawia Małgorzata Krupa

Szkoła Podstawowa nr 1 Krotoszynie obchodzić będzie jubileusz 110-lecia istnienia. To już w najbliższą sobotę?
- Tak. Świętować będziemy w sobotę, 8 czerwca. Zaczyna-my mszą św. w kościele farnym o godz. 10.00. Tuż po mszy wszyscy uczestnicy przemaszerują przez Rynek, ulicą Kaliską i Al. Powstańców Wlkp. do kina Przedwiośnie na okolicznościową akademię. Później odbędą się spotkania w szkole: w klasach i na boisku. Będzie tu możliwość skorzystania z cateringu, będzie też kawiarenka. Od godz. 17.00 zapraszamy pod grzybek restauracji Pod Szyszkami.

Co uczestnicy zjazdu zobaczą w kinie?
- Przygotowaliśmy specjalne przedstawienie i prezentację multimedialną . Ponieważ jubileusz szkoły połączono z 95 rocznicą Powstania Wielkopolskiego, w kinie wręczone zostaną nagrody dla uczestników konkursu o powstaniu. Ciekawostką jest to, że po południu w szkole będzie można obejrzeć makietę naszej nowej sali gimnastycznej.

Ile osób weźmie udział w obchodach?
- Zgłosiło się około czterystu absolwentów. Do tego dochodzą zaproszeni przez nas dawni i obecni nauczyciele szkoły oraz goście oficjalni. Kino Przedwiośnie będzie więc pełne. Przyznam, że tylu osób się nie spodziewaliśmy. Cieszy nas to, że zgłosili się nie tylko ci, którzy nadal mieszkają w Krotoszynie, ale przyjadą do nas absolwenci rozsiani po całej Polsce, a także z zagranicy. Jaka będzie ostateczna liczba uczestników - tego dowiemy się w dniu uroczystości. Mimo że zapisy oficjalnie trwały do połowy kwietnia, codziennie do sekretariatu dzwonią kolejne osoby, czy jeszcze mogą się zapisać.

Co zjazdowicze zabiorą z Krotoszyna oprócz oczywiście miłych wspomnień?
- Z okazji jubileuszu wydaliśmy pamiętnik zjazdowy, który każdy otrzyma. W pamiętniku tej znalazła się historia budynku szkolnego, wykaz nauczy-cieli, którzy w ciągu 110-lat pracowali w tej szkole, są tu również wspomnienia absolwentów i nauczycieli. Na końcu zamieściliśmy kopertę, do której każdy będzie mógł włożyć wykaz uczniów ze swojego rocznika. Nie byliśmy w stanie zamieścić wszystkich wykazów, gdyż książka urosłaby wówczas do gigantycznych rozmiarów.

Kiedy rozpoczęliście prace organizacyjne?
- Komitet organizacyjny powstał w październiku ubiegłego roku. W jego skład weszło dziesięć osób. Przyznam, że na początku wydawało się nam, że zorganizowanie takiego zjazdu będzie łatwiejsze. To pierwszy taki zjazd w tej szkole. Mam jednak nadzieję, że wszystko się udało i uczestnicy obchodów będą zadowoleni.

Rozmawiała: Małgorzata Krupa

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!