Czasem helikopter jest niezbędny, musi mieć jednak gdzie wylądować Czasem helikopter jest niezbędny, musi mieć jednak gdzie wylądować

Czasem helikopter jest niezbędny, musi mieć jednak gdzie wylądować (© Archiwum)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Krotoszyński szpital ma mieć lądowisko dla helikopterów. Wybudowane zostanie ponad obecną bazą karetek pogotowia ratunkowego. - Gdy będzie lądowisko, unikniemy ryzyka wyłączenia Krotoszyna z sieci ratunkowej - twierdzi dyrektor SP ZOZ Paweł Jakubek.

Decyzję o budowie lądowiska podjęła dyrekcja Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej i przygotowała kolejny projekt. Kolejny - ponieważ obecnie realizowane są te związane z rozbudową oddziałów: wewnętrznego i chirurgii, wkrótce rozpocznie się też rozbudowa szpitalnego oddziału ratunkowego.
- Będzie to poliwęglanowa płyta, z pełnym systemem naprowadzania i oświetlenia, żeby helikopter mógł wylądować również w nocy - mówi Paweł Jakubek, dyrektor SP ZOZ w Krotoszynie.
Płyta ta znajdzie się w miejscu, gdzie obecnie stacjonują karetki pogotowia ratunkowego - a dokładnie: wzniesiona zostanie ponad garażami.
Jak mówi dyrektor Jakubek - jest to obecnie rzecz niezbędna, by krotoszyński szpital włączony został do systemu ratownictwa powietrznego.
- Gdy będzie lądowisko, unikniemy ryzyka wyłączenia Krotoszyna z sieci ratunkowej - dodaje dyrektor.
Do tej pory krotoszyński szpital nie korzystał zbyt często z pogotowia lotniczego. Jeśli była tak potrzeba - helikopter lądował na płycie stadionu. To trochę za daleko od szpitala.
Planowane przedsięwzięcie zostanie poprzedzone wnikliwymi analizami, na przykład środowiskowymi. Komplet dokumentów wraz z wnioskiem o dofinansowanie składany będzie do Ministerstwa Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (2)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

wielkopolanka (gość)

Ladowisko? Super.Rozbudowa szpitala przy Mickiewicz,ok.Ale jest jeszcze drugi szpital,ktory straszy swoim wnetrzem.To 21 wiek gdzie w Polsce rodzi sie w takich warunkach?