Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Kręcą Cię drony? Zacznij od prostego modelu

Materiał Partnera Zewnętrznego
Jeżeli zainteresowały Cię drony, to absolutnie nie powinieneś się tego wstydzić i hamować swojej ciekawości. Z tymi urządzeniami jest jak z konsolami do gier czy z mini kolejką szynową – nie ma limitu wiekowego, w którym musiałbyś się zmieścić, by korzystać z tych relaksujących sprzętów.

Swojej przygody z dronami nie musisz zaczynać od modeli wartych kilka tysięcy złotych, wyposażonych w nowoczesne technologie, kamery i moduły sterujące większe od tabletu. Właśnie lepiej dla Ciebie i Twojego portfela będzie, jeśli na początek wybierzesz sprzęt w niższej cenie, na którym możesz nauczyć się pilotażu. Decydując się na drogie wehikuły, obsługę latających mini maszyn powinieneś mieć już opanowaną do perfekcji.

Na początek wybierz coś małego. Dron Zoopa Q155 Roonin to niewielki i dzięki temu bardzo zwinny i zwrotny obiekt latający dla tych, którzy zaczynają swoją przygodę z multicopterami. Bardzo prosty w obsłudze sprzęt zapewni rozrywkę już od pierwszych minut użytkowania. Jednak gdy już nabierzesz wprawy, w trybie zaawansowanym pozwoli Ci na wykonanie podstawowych ewolucji jak koziołki i pętle. Cztery wymienne w razie awarii wirniki są osłonięte zabezpieczeniami, które chronią go przed upadkiem po zetknięciu ze ścianą lub innymi pionowymi przeszkodami. Śmigła pomalowano na różne kolory dla lepszej orientacji – przednie są pomarańczowe, a tylne czarne. Przy takim układzie nawet z daleka widać w jakim kierunku ustawiona jest maszyna. Oryginalny i futurystyczny design dodają mu drapieżnego charakteru. Jego kompaktowa i ultralekka konstrukcja pozwala na dynamiczne zwroty i manewry.

Inny model tego samego producenta zapewnia jeszcze większą stabilizację. Jeśli więc masz problemy z równowagą bądź koordynacją przestrzenną, dla bezpieczeństwa powinieneś wybrać model Zoopa Q165 Roonin. Technologia 6-Axis Gyro 2.0 pomoże w utrzymaniu równego lotu, nawet jeśli do tej pory obsługiwałeś jedynie kuchenkę mikrofalową. Szybka reakcja silników na impulsy wysyłane z kontrolera, pozwoli na błyskawiczną korektę toru, tym bardziej jeśli dron ma wejść z czym w kolizję. Również i ten model umożliwi wykonywanie podstawowych trików, a w trybie zaawansowanym możesz zapętlić obrót o 360 stopni, by urządzenie wykonywało ten manewr samo. Cztery zabezpieczone przed uszkodzeniem specjalnymi pierścieniami wirniki mają odpowiednie oznaczenie dla przodu i tyłu maszyny – zupełnie jak w modelu opisywanym powyżej. Dodatkowo dron ma światła przednie i tylne, co nie tylko pozwala określić jego kierunek lotu, ale robi spore wrażenie podczas nocnych akrobacji.

Jeżeli miałeś już do czynienia z dronami lub masz dobrą koordynację ruchową i zmysł przestrzenny, wybierz coś bardziej skomplikowanego. Dron Parrot Rolling Spider to ciekawe urządzenie ze względu na jego możliwości jezdne. W odróżnieniu od innych maszyn, oprócz latania, potrafi również wspinać się po ścianach – stąd jego przydomek „pająk”. Możliwe to jest dzięki doczepianym wielkim kołom. Lekki i zwinny Spider szybko pokonuje zakręty oraz płynnie wykonuje przewroty w przód i w tył. Te sztuczki zrobisz za pomocą jednego przycisku, a urządzenie obsłużysz za pomocą smartfonu lub tabletu, na którym zainstalujesz bezpłatną aplikację. Dzięki zabezpieczeniu na wypadek zderzenia, nigdy nie rozbije się o żyrandol. Natomiast czujnik ultradźwiękowy ustabilizuje lot przy ziemi. Niezwykle lekki i stabilny dron wyposażono w 3-osiowy żyroskop i 3-osiowy akcelerometr i czujnik ciśnienia, co zapewnia płynność poruszania się, trudną do porównania z innymi tego typu wehikułami. Pionowa kamera, która wykonuje 60 zdjęć na sekundę, na ich podstawie precyzyjnie określi prędkość maszyny. Ta może sięgnąć 18 km/h.

Pilotowanie drona może dostarczyć wiele frajdy i będzie na pewno rozrywką pomagającą w odstresowaniu. Jest to też świetna atrakcja na spotkanie ze znajomymi – możecie zrobić wyścig, wytyczając trasę przedmiotami codziennego użytku. Jeśli przelot ma być widowiskowy, wyjdźcie z pomieszczenia, choć i przy niewielkich rozmiarach tych gadżetów, wewnątrz również powinien przemieszczać się z dużą swobodą.

od 12 lat
Wideo

Stop agresji drogowej. Film policji ze Starogardu Gdańskiego

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na olsztyn.naszemiasto.pl Nasze Miasto