Koźmin Wlkp. "chce się odwrócić do Orli". Wdrażają plan rewitalizacji miasta! Koźmin Wlkp. "chce się odwrócić do Orli". Wdrażają plan rewitalizacji miasta!

(© Archiwum NM)

Miasto i gmina Koźmin Wielkopolski od dłuższego czasu przygotowuje się do realizacji Lokalnego Programu Rewitalizacji wydzielonych i rozpoznanych obszarów zdegradowanych na obszarze całej gminy, a więc terenach miejskich i wiejskich, które w ostatnich latach zostały szczególnie zaniedbane pod względem społecznym i infrastrukturalnym.

W tym celu opracowano i rozpowszechniono wśród mieszkańców gminy już latem tego roku specjalną anonimową ankietę, w której mogli oni wskazać, co ich szczególnie niepokoi w bezpośrednim otoczeniu, które miejsca uznają za szczególnie zaniedbane lub niebezpieczne i co uważają za najważniejsze atuty i słabości gminy.
Zwieńczeniem tej wszechstronnej akcji było zorganizowanie w dniu 20 października spotkania konsultacyjnego, podczas którego władze gminy zapoznały się z opiniami mieszkańców na temat aktualnej sytuacji społeczno-gospodarczej miasta i gminy Koźmin Wielkopolski.
Władze gminy na podstawie zebranych informacji za priorytetowe uznały trzy obszary miejskie, które wymagałaby w przeciągu od 3 do 5 lat gruntownej odnowy. – W trakcie konsultacji udało nam się wyodrębnić trzy obszary miejskie. Mamy na myśli, po pierwsze, park Doliny Orli, czyli teren nad rzeką rozciągający się od ul. Krotoszyńskiej do basenu miejskiego, obecnie pokryty łąkami. Naszym zamierzeniem jest „odwrócenie miasta w stronę rzeki”, uczynienie z tego miejsca terenu rekreacyjnego. Po drugie, chcemy zadbać o centrum miasta, czyli Stary Rynku z przyległościami, tak by miejsce to stało się prawdziwym centrum życia kulturalnego. Po trzecie wreszcie, chcemy nadać nowy charakter terenom wzdłuż ul. Boreckiej aż do zabudowań należących do
Starostwa Powiatowego – powiedział nam wiceburmistrz Koźmina Wlkp. Jarosław Ratajczyk, sprawujący ogólny nadzór nad inwestycjami realizowanymi przez gminę.

+++Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!