W sobotę, 12 maja, około godziny 4.40 na drodze S11 w okolicach pierwszego kilometra obwodnicy Jarocina w miejscowości Wolica Pusta doszło do zderzenia dwóch samochodów. W pozostałości pokolizyjne chwilę później wjechał samochód dostawczy.

Na miejsce wysłano jednostki strażaków z powiatu średzkiego oraz jarocińskiego. Jednego z kierujących trzeba było uwolnić z pojazdu przy pomocy narzędzi hydraulicznych.

– Kierujący samochodem volkswagen passat, 21-letni mieszkaniec powiatu pleszewskiego, z nieustalonej przyczyny zjechał na lewy pas ruchu i doprowadził do zderzenia z prawidłowo jadącym pojazdem oplem vivaro jadącym w kierunku Jarocina. W wyniku tego zdarzenia obrażeń doznały trzy osoby. Kierujący i pasażer samochodu volkswagen i opel. Zaraz po zdarzeniu drogowym na porozrzucane elementy nadwozia uszkodzonych pojazdów najechał kierujący, też jadący w kierunku Poznania, samochodem dostawczym ford transit. Kierowcy poza uszkodzeniem przedniego koła w pojeździe, nic się nie stało - informuje podkomisarz Marcin Puzicki z Komendy Powiatowej Policji w Środzie Wielkopolskiej.

Trwają czynności procesowe policjantów Ruchu Drogowego w Środzie Wielkopolskiej jak i policjantów z komendy Policji w Jarocinie. - Będziemy szczegółowo wyjaśniać okoliczności i przebieg tego zdarzenia - dodaje Marcin Puzicki. Dwie osoby przebywają w szpitalu w Jarocinie, jedna osoba w szpitalu w Środzie Wielkopolskiej.

Śmiertelny wypadek w Krotoszynie

źródło: gloswielkopolski.pl/x-news.pl.

center>


center>

Wypadki