W środę 6 czerwca w Kobylinie pracowała specjalna komisja terenowa, której zadaniem było ocenienie aktualnego stanu nawierzchni i zaproponowanie sposobu naprawy tej nawierzchni w przyszłości na przejeździe kolejowym w Kobylinie przy ul. Kolejowej. Przejazd jest skrzyżowaniem linii kolejowej nr 14 Łódź Kaliska–Tuplice z drogą powiatową nr 4803P.

Komisję powołała PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Zakład Linii Kolejowych w Ostrowie Wlkp., a w jej skład weszli przedstawiciele PKP z Ostrowa Wielkopolskiego, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Krotoszynie Krzysztof Jelinowski oraz przedstawiciele Urzędu Miejskiego W Kobylinie: burmistrz Tomasz Lesiński i inspektor Czesław Piskorek.
Remont i przebudowa przejazdu kolejowego przy ul. Kolejowej to jeden z postulatów burmistrza Tomasza Lesińskiego, który pragnie w ten sposób uporządkować ścisłe centrum Kobylina. Wcześniej zrewitalizowano Aleję Powstańców Wielkopolskich, a teraz zamierza się gruntownie odnowić ul. Kolejową i znajdujący się w jej ciągu przejazd kolejowy.
+++


Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań