Policjanci kaliskiej drogówki ukarali mandatem kierowcę mercedesa izotermy, który w skrzyni ładunkowej przewoził 52 osoby. Patrol policyjny wezwał do Russowa zastępca komendanta miejskiego policji w Kaliszu, ...

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Policjanci kaliskiej drogówki ukarali mandatem kierowcę mercedesa izotermy, który w skrzyni ładunkowej przewoził 52 osoby.

Patrol policyjny wezwał do Russowa zastępca komendanta miejskiego policji w Kaliszu, podinspektor Mirosław Ścisły, który przejeżdżając przez podkaliską wieś zauważył, że do skrzyni ładunkowej stojącego na poboczu mercedesa wsiada spora grupa osób. Okazało się, że samochodem tym przewożeni są robotnicy do prac polowych nawet z odległości 30 kilometrów. Tymczasem pojazd nie był przystosowany do przewozu osób.

Policjanci nie tylko udaremnili dalszą jazdę, ale przy okazji sprawdzili stan techniczny mercedesa i w efekcie zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu. W aucie stwierdzili m.in. nadmierne zużycie bieżnika opon, niesprawny układ hamulcowy oraz popękane klosze reflektorów.
Po zakończonej kontroli funkcjonariusze ukarali 34-letniego kierowcę mandatem w wysokości 400 złotych.

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!