Pyrkon zbliża się wielkimi krokami. Od 18 do 20 maja fani wszelkiego rodzaju fantastycznych gier, filmów, książek i seriali oraz entuzjaści mangi i anime spotkają się po raz kolejny na Poznańskim Festiwalu Fantastyki Pyrkon 2018 na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Zobacz najciekawsze punkty programu.

Pyrkon - największe spotkanie fanów fantastyki w Polsce


Ogranizowany przez Stowarzyszenie Klub Fantastyki „Druga Era” Festiwal Fantastyki Pyrkon jest największym organizowanym w Polsce i tej części Europy konwentem, który każdego roku ściąga do Poznania tysiące fanów wszelkiego rodzaju fantastycznych gier, filmów, książek i seriali oraz entuzjastów mangi i anime.

Każdy, kto przyjedzie do Poznania znajdzie na terenie konwentu coś dla siebie. Poszczególne bloki programowe, stworzone między innymi z myślą o osobach stawiających swoje pierwsze kroki w świecie fantastyki, dostarczają rozrywki oraz mnóstwa świetnej zabawy.

[g]12040012[/g]

Blok gier bez prądu pozwoli uczestnikom zagrać w dziesiątki dostępnych do wypożyczenia za darmo gier planszowych, karcianych lub bitewnych, blok dziecięcy obsługiwany przez kadrę doświadczonych opiekunów i animatorów zorganizuje pokazy i kreatywne zajęcia dla najmłodszych nawet dzieci, a blok komiksowy pozwoli między innymi na spędzenie czasu w doskonale wyposażonej w najrozmaitsze gatunki powieści graficznych czytelni.

Oprócz sztampowych atrakcji przygotowano wiele nowości. Na Pyrkonie powstanie m.in. specjalna Wioska Orła Białego, którą przygotowali fani książki Marcina S. Przybyłka.

- Na początku był to bardzo spontaniczny pomysł. Chcieliśmy ustawić po prostu krzesełko i namiot. Będą liczne konkursy m.in. "wydymkuj komisk" czy gra terenowa, podczas których będzie można wygrać książki ufundowane przez firmę Rebis. Przygotowany będzie również książkowy Dażbóg, wykonany według projektu Tomasza Werocego i Dawida Lechleta. Przygotowaliśmy również sprzęt wojskowy wypożyczony dzięki uprzejmości Militarni Wrocław.

Pyrkon to nie tylko spotkania z innymi miłośnikami fantastyki, czy gier „bez prądu”, ale również okazja do zdobycia autografu swojego ulubionego aktora czy pisarza, którzy pojawią się podczas konwentu.

- W tym roku odwiedzi nas aktorka i youtuberka Felicia Day, autor bestsellerowych horrorów Graham Masterton czy Orson Scott Card – znany na całym świecie przede wszystkim dzięki powieści „Gra Endera” - mówią organizatorzy Pyrkonu.

SPRAWDŹ TEŻ: PYRKON 2018: Orson Scott Card, Graham Masterton i Felicia Day w Poznaniu na największym festiwalu fantastyki [DATA PYRKONU, BILETY, KARNETY]

Pyrkon 2018 - bilety


Bilety 3-dniowe na Pyrkon są sprzedawane w dwóch progach cenowych:
Do 30 kwietnia – 99 zł
Od 1 maja do momentu rozpoczęcia Pyrkonu oraz w kasach podczas Festiwalu – 119 zł
W przedsprzedaży dostępne są wyłącznie bilety 3-dniowe. Każdy bilet zakupiony w przedsprzedaży musi zostać wymieniony na identyfikator uczestnika.

Tradycyjne bilety można zakupić w cenie:
Bilet 3-dniowy 119 zł
Bilet 1-dniowy piątek 49 zł
Bilet 1-dniowy sobota 69 zł
Bilet 1-dniowy niedziela 29 zł

Dzieci od 6. do 12. roku życia:
Bilet 1-dniowy piątek 25 zł
Bilet 1-dniowy sobota 35 zł
Bilet 1-dniowy niedziela 20 zł

Bilety na Pyrkon dostepne na stronie pyrkon.pl/kup-bilet/

[g]12036356[/g]

[g]13108703[/g]

Pyrkon na Międzynarodowych Targach Poznańskich - tak było w ubiegłym roku:


POLECAMY:
Rozrywka

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!