Dni Krotoszyna 2014 mają już swoje gwiazdy. Wystąpią grupy LemON i Afromental oraz Sylwia Grzeszczak i Zbigniew Wodecki. Wykonawców Dni Krotoszyna wybrali mieszkańcy miasta w plebiscycie ogłoszonym przez KOK.

Dni Krotoszyna 2014 - LemON, Afromental i Sylwia Grzeszczak. Ich wybraliśmyZakończył się plebiscyt Krotoszyńskiego Ośrodka Kultury, w którym mieszkańcy naszego miasta i gminy mogli wybrać gwiazdy przyszłorocznych Dni Krotoszyna. Na skrzynkę mailową KOK przyszło aż 157 maili. Propozycje były bardzo różne.

Najwięcej głosów zyskał zespół LemON (znany z utworów: Będę z tobą, Nice) i to on został zaproszony przez organizatorów do udziału w święcie miasta.LemOn będzie grał w niedzielę.

Drugi na liście zwycięzców - zespół Enej - ma już niestety zajęte wszystkie terminy w przyszłym roku.
Kolejne miejsce zajął zespół Ich Troje, który... jako zespół już nie istnieje.

Udało się natomiast podpisać kontrakt z kolejną gwiazdą z listy - Sylwią Grzeszczak (wokalistką znaną m.in. z utworów Flirt, Księżniczka i Pożyczony). Jej koncert zaplanowano na piątek. W sobotę natomiast zagra grupa Afromental, której członkowie znani są z pracy jurorów telewizyjnych programów (Voice of Poland i Must be the Music).

W niedzielę wystąpi również Zbigniew Wodecki. I tu niespodzianka - towarzyszyć mu będzie Krotoszyńska Orkiestra Dęta.

- Trwają też rozmowy z GrubSonem i z Biszem, aby coś dla siebie znalazła też młodzież tzw. zbuntowana - mówi mówi Wojciech Szuniewicz, dyrektor KOK.

Nową propozycją Dni Krotoszyna 2014 będą też występy gwiazd disco-polo. KOK nie chce rozbić - jak dotąd - swoistego getta, gdzie temu gatunkowi muzyki poświęcony był jeden wieczór Dni Krotoszyna. Tym razem każdego wieczoru na krotoszyńskiej scenie pojawi się jakiś disco-polowy zespół. Rozmowy jeszcze trwają.

Dla tych, którzy zdecydowali się wziąć udział w plebiscycie na gwiazdy Dni Krotoszyna, wzięli udział w losowaniu nagród. Podczas specjalnie zorganizowanego briefingu prasowego wylosowano pięciu szczęśliwców, którzy otrzymają podwójne zaproszenia na cztery dowolnie wybrane seanse z repertuaru kina Przedwiośnie. Zwycięzcy zostaną o tym fakcie poinformowani drogą mailową.

Dni Krotoszyna w roku 2014 zaplanowano dość nietypowo: na weekend 13-14-15 czerwca. Miejsce: krotoszyńskie Błonia.

Krotoszyn.naszemiasto.pl na Facebooku. Zebraliśmy całe miasto w jednym miejscu - dołącz do naszej społeczności!

Komentarze (40)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

martyna (gość)

a 2015 ja bardzoooo i to bardzoo proszęęęęęę żebyyyyyyyyy był dawid kwiatkowski proszę <3 jeszcze raz bardzo to proszę

Dorka (gość)

Czekam! Od dawna nie cieszyłam się na Dni Krotoszyna jak wiedziałam co będzie, ale w tym roku to co innego. Nie mogę się doczekać!