Będzie kolejna edycja Rowerowego Rodeo Będzie kolejna edycja Rowerowego Rodeo

W tamtym roku w Rowerowym Rodeo wzięło udział ponad 90 dzieci (© Archiwum)

Wybory uzupełniające skład zarządu Rady Osiedla w Kobylinie, podczas których nominację otrzymał Leszek Nowacki z OSP Kobylin, nie wyczerpywały całego porządku obrad tego szacownego gremium. W pierwszej kolejności podsumowano aktywność Rady Osiedla w minionym 2016 roku. Jednogłośnie przyjęto sprawozdanie z działalności zarządu, którą jednocześnie oceniono bardzo wysoko.

Pomoc dla Szkoły Podstawowej i Przedszkola
Przypomniano również, że na inwestycje i przedsięwzięcia różnego typu Rada Osiedla Kobylin ma do
dyspozycji tylko 13 tys. zł. Już w grudniu 2016 r. rada podjęła decyzję, aby 1 tys. zł przeznaczyć na wsparcie Zespołu Szkoła Podstawowa im. J. Tuwima i Przedszkole w Kobylinie.
Tym razem zapytano obecną na posiedzeniu rady dyrektor placówki, jakie będzie przeznaczenie tej kwoty. – Pierwotnie zamierzaliśmy przeznaczyć tę kwotę na zakup kolejnego urządzenia zabawowego na naszym placu zabaw. Obecnie plac zabaw jest powiększony, bo mamy u siebie 170 dzieci, z których jednorazowo na placu zabaw może przebywać tylko dwadzieścioro. A to oznacza konieczność rozbudowywania bazy zabawowej. Na
szczęście otrzymaliśmy 8 tys. zł z Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i to właśnie z tej puli doposażymy plac zabaw. Tysiąc złotych od Rady Osiedla wydamy na zakup pomocy dydaktycznej do istniejącej już ekologicznej ścieżki dydaktycznej, którą stworzyliśmy wspólnie z Kołem Łowieckim “Bażant”. Na ścieżce znajdują się m.in. karmniki i budki lęgowe, więc jakiś kolejny element będzie bardzo wskazany – wyjaśniła dyrektor Mariola Wojciechowska.
Członkowie rady wyjaśnienia dyrektorki uznali za zadowalające.

Kolejna edycja Rowerowego Rodeo
Dłuższą chwilę poświęcono omówieniu sztandarowego przedsięwzięcia Rady Osiedla, jakim jest coroczna edycja Rowerowego Rodeo, 3-dniowego święta sportu skierowanego do najmłodszych mieszkańców miasta i gminy w wieku od 4 do 10 lat.
Przewodniczący Zdzisław Górski dopytywał się członków rady, czy należy utrzymać dotychczasową formułę rowerowego świata. – Mamy przygotowane pieniądze i gotową koncepcję rozgrywania zawodów. Pytam was zatem, czy organizujemy imprezę i czy coś w niej zmieniamy, czy też pozostajemy przy starej formule? Chciałbym w najbliższym czasie dokonać zakupów 2 rowerów młodzieżowych, na co możemy wydać 2.700 zł. One będą główną nagrodą dla zwycięzców z terenu naszego miasta. Podkreślam, z naszego miasta, bo działamy jako Rada Osiedla, a nie magistrat – dopytywał przewodniczący, na co uzyskał jednoznaczne poparcie wszystkich członków Rady Osiedla .
W trakcie dyskusji złożono kilka ważnych i wiążących deklaracji. Po pierwsze, impreza zorganizowana zostanie w pierwszej dekadzie sierpnia. Po drugie, główna nagroda w postaci dwóch rowerów trafi wyłącznie do dzieci, które mieszkają w mieście Kobylin. Co ważne, zwycięzcy muszą być obecni na placu manewrowym w chwili losowania nagród przez specjalną komisję. W innym przypadku nagroda dla danej osoby przepadnie i losowanie zostanie powtórzone. Po trzecie wreszcie, dla każdego uczestnika Rowerowego Rodeo przewidziano paczkę ze słodkościami, które zostaną zakupione i przygotowane w jednej ze znanych firm cukierniczych. Warto podkreślić, że w ubiegłym roku w Rowerowym Rodeo wzięło udział 90 dzieci.

+++
Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!