Warto skorzystać z darmowego programu Warto skorzystać z darmowego programu

(© arch. NM)

W przypadku wad postawy ważna jest profilaktyka, a zwłaszcza posiadana przez młodych rodziców wiedza zdrowotna pozwalająca na wczesne wychwycenia występujących w tym okresie życia u dziecka odchyleń od normy i skuteczne ich eliminowanie.

Działania Stowarzyszenia „Pomóżmy sobie” nabierają tempa. Właśnie rusza kolejny, dofinansowany przez Powiat Krotoszyński projekt pod hasłem „Mamo, Tato – liczę na Was”.

Tym razem bezpośrednimi beneficjentami są zamieszkałe na terenie gminy Rozdrażew dzieci w przedziale wiekowym od 5 do 7 lat, a adresatami pośrednimi towarzyszący swym pociechom podczas badania rodzice. Dla objętych projektem dzieci, wzorem ubiegłorocznych badań przeprowadzonych na terenie Miasta Sulmierzyce, zaplanowano przesiewowe badania profilaktyczne wychwytujące wady postawy ciała w tej właśnie grupie wiekowej mieszkańców wspomnianej wcześniej jednostki organizacyjnej powiatu.

Badania zostaną przeprowadzone w dwóch terminach, a mianowicie: w dniu 19 maja w Szkole Podstawowej w Nowej Wsi i w dniu 9 czerwca w Szkole Podstawowej w Rozdrażewie, a na badania należy się zgłosić w tych dniach w godzinach od 9.00-12.00. Każdy sam może wybrać miejsce i termin badania, z którego wraz z dzieckiem zamierza skorzystać. Podczas prowadzonego badania uzyskacie niezbędne informacje na temat zdrowia swojego dziecka oraz wskazówki niezbędne dla prawidłowego jego rozwoju.

Dla celów organizacyjnych, organizatorzy proszą o telefoniczne potwierdzenie pod nr tel. 695 954 326.

Zobacz też: MATURA 2018: BIOLOGIA [ODPOWIEDZI, ARKUSZE CKE]

Nenad Bjelica po porażce Lecha z Jagiellonią:

źródło: Agencja Informacyjna Polska Press/x-news.pl.

center>

Zdrowie

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!